Category Archives: Medycyna

Dlaczego unikać kleszczy?

Kleszcze to pajęczaki, które obecnie można spotkać nie tylko w lesie, ale nawet w środku miasta. Wbrew pozorom żyją one nie tylko na drzewach, ale również w trawie, dlatego należy na nie uważać podczas każdego wychodzenia z domu. Jakie choroby mogą być przenoszone przez te pajęczaki i w jaki sposób można się przed nimi bronić?

Czy warto zdecydować się na laserową depilację bikini?

Wiele osób kojarzy depilację okolic bikini negatywnie. Rzeczywiście tradycyjna depilacja jest dość bolesna i daje krótkotrwałe efekty. Z pomocą przychodzi jednak laserowa depilacja bikini, która daje doskonałe rezultaty. Zabieg ten jest precyzyjny i daje efekty na długi czas. Obecnie nie ma skuteczniejszej metody depilacji. Metoda ta polega na zniszczeniu mieszków włosowych przy pomocy wiązki lasera.… Read More »

Kłykciny kończyste wywołane wirusem hpv

Kłykciny kończyste to zmiany chorobowe pojawiające się w okolicach genitaliów, powodowane przez wirus brodawczaka ludzkiego (HPV). Wirus HPV posiada wiele odmian, obecnie znanych jest ich około 120. Od rodzaju odmiany zależy przebieg i skutki choroby- wirus brodawczaka może być przyczyną między innymi zmian nowotworowych. Przenoszony jest drogą płciową. W ostatnich latach odnotowuje się wzrost liczby… Read More »

Sprawdź więcej informacji o depilacji laserowej

Usuwanie zbędnego owłosienie ciała nie musi być już naszą codziennością. Istnieją różne depilacje laserowa, depilacja woskiem lub przy użyciu depilatora. Depilacja laserowa to skuteczna metoda na pozbycie się niechcianych włosów na zawsze. Słysząc o tej możliwości, zastanawiamy się czy depilacja laserowa boli, czy depilacja laserowa w ciąży faktycznie jest zabroniona, dlatego przybliżamy temat depilacji laserowej. Czym… Read More »