Category Archives: Rozwolnienie

Przewlekła biegunka

5.0 04 Biegunka przewlekła sama w sobie nie jest chorobą, lecz stanowi pewien objaw, wskazujący na rozmaite schorzenia i zaburzenia. By stwierdzić, co ją powoduje, konieczne są dokładne i wielokierunkowe badania. Dopiero wtedy można włączyć odpowiednie leczenie, które zlikwiduje powód występowanie luźnych, częstych stolców, trwających przez nawet kilka tygodni lub miesięcy.

Biegunka przy ząbkowaniu

5.0 15 Okres ząbkowania nie należy do przyjemności ani dla małego dziecka, ani dla rodziców. Następuje wtedy, gdy maluszek ma takie, a nie inne objawy. Przede wszystkim zaczyna się bardziej ślinić, staje się osowiały, płaczliwy i często manifestuje ból podczas jedzenia. Ząbkowanie jest bolesne, a co najgorsze, mogą mu towarzyszyć bardzo nieprzyjemne objawy. Jednym z… Read More »

Biegunka po antybiotyku

4.7 12 Zażywanie antybiotyków jest skutecznym sposobem na pozbycie się wielu dolegliwości powodowanych przez chorobotwórcze bakterie. Już pierwsza dawka dobrze dobranego antybiotyku pozwala lepiej się poczuć i zniwelować dokuczliwe objawy choroby. Jednak zażywanie tych leków nie pozostaje obojętne dla organizmu pacjenta. Jednym z nieprzyjemnych objawów jest biegunka po antybiotyku.

Biegunka po alkoholu – rozwolnienie po piwie?

4.8 09 Alkohol to nieodłączny towarzysz imprez i spotkań towarzyskich. Rozluźnia, wprawia w przyjemny nastrój i po prostu dobrze smakuje. Większość spożywających musi się jednak liczyć z niepożądanymi konsekwencjami, które mogą pojawić się następnego dnia. Zjawisko kaca znane jest chyba wszystkim, którzy korzystali z alkoholowych trunków chociaż raz. To jednak nie wszystko, co uciążliwego może… Read More »

Rozwolnienie w ciąży

5.0 07 Biegunka u kobiet w ciąży pojawia się zazwyczaj rzadziej niż na przykład zaparcia. Mimo to, tego typu problem trawienny również może się pojawić. W jaki sposób można poradzić sobie z rozwolnieniem w ciąży i jakie mogą być przyczyny takiego stanu?

Rozwolnienie u dziecka

5.0 09 Rozwolnienie u dziecka może mieć różne przyczyny. W przypadku noworodków i niemowląt, drobne problemy z trawieniem, które nie trwają zbyt długo, mogą być naturalnym procesem. W przypadku starszych dzieci, rozwolnienie może być efektem wprowadzania nowych pokarmów. Na co warto zwrócić uwagę w przypadku rozwolnienia u dziecka i czy możliwe jest samodzielne leczenie tej… Read More »

Dieta przy biegunce

5.0 08 Biegunka to następstwo różnego rodzaju schorzeń, obejmujących najczęściej układ pokarmowy. W przypadku jej pojawienia się, konieczne jest picie dużej ilości płynów, dzięki którym będzie można zapobiec odwodnieniu, ale niezwykle istotna jest również odpowiednia dieta. Pozwoli ona na zminimalizowanie przykrych dolegliwości i szybki powrót do formy. Jak powinna wyglądać dieta na biegunkę?

Częste biegunki

4.8 59 Biegunka to dolegliwość, która zazwyczaj pojawia się okazjonalnie. Jest ona zwykle związana z różnego rodzaju infekcjami lub podrażnieniami układu pokarmowego i po kilku dniach odpowiedniego leczenia, diety oraz nawadniania organizmu, ulega pełnemu wyleczeniu.