Czy warto zdecydować się na laserową depilację bikini?

By |

Wiele osób kojarzy depilację okolic bikini negatywnie. Rzeczywiście tradycyjna depilacja jest dość bolesna i daje krótkotrwałe efekty. Z pomocą przychodzi jednak laserowa depilacja bikini, która daje doskonałe rezultaty. Zabieg ten jest precyzyjny i daje efekty na długi czas. Obecnie nie ma skuteczniejszej metody depilacji. Metoda ta polega na zniszczeniu mieszków włosowych przy pomocy wiązki lasera.

Głowica lasera emituje światło, które przenika w głąb skóry. Tam absorbowane jest przez łodygę włosa, a dokładniej przez znajdującą się w nim melaninę. Powoduje to uszkodzenie komórek macierzystych mieszka włosowego, a więc jego zniszczenie.

Od jakiegoś czasu coraz większą popularnością cieszy się laserowa depilacja bikini, zwłaszcza przed latem. Aby uzyskać dobre rezultaty, nie wystarczy jednak jeden zabieg. Wiele zależy od struktury włosa, ale na ogół dobre efekty daje seria od 3 do 6 zabiegów. Wynika to  z faktu, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Laser niszczy natomiast tylko te, które znajdują się aktualnie w aktywnej fazie wzrostu i są widoczne na powierzchni skóry. Na ogół już po 3 zabiegach usuwanych jest około 90% zbędnego owłosienia. To jednak w dużej mierze kwestia indywidualna, która zależy od karnacji, ilości i grubości włosów itd. Najlepsze efekty laserowa depilacja bikini daje u osób z jasną karnacją i ciemnymi włosami. Im włosy są jaśniejsze, tym mniej skuteczna jest depilacja laserem. Zabiegu nie wolno przeprowadzać u kobiet ciężarnych oraz karmiących piersią.

One thought on “Czy warto zdecydować się na laserową depilację bikini?

  1. Paulina

    Uważam, że depilacja laserowa to nalepsza moja decyzja dotycząca takich zabiegów. Wygoda, komfor bez porównania. Wszystko odbywa się bezpiecznie, ja robiłam w klinice w Krakowie.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 + 2 =